از نو فرانسه پیروزی انتخابات ریاست جمهوری

از نو: فرانسه پیروزی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی کارها بساز بفروش‌ها وحشت‌آور است/ پایتخت کشور عزیزمان ایران را به میدان جنگ تب

معاون رییس جمهوری و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با ابراز نگرانی نسبت به اوضاع محیط زیستی پایتخت گفت: متاسفانه بساز بفروش‌هایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند ک

کارها بساز بفروش‌ها وحشت‌آور است/ پایتخت کشور عزیزمان ایران را به میدان جنگ تب

معاون رییس جمهور : کارها بساز بفروش ها وحشت آور است/ پایتخت کشور عزیزمان ایران را به میدان جنگ تبدیل کرده اند

عبارات مهم : ایران

معاون رییس جمهوری و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با ابراز نگرانی نسبت به اوضاع محیط زیستی پایتخت گفت: متاسفانه بساز بفروش هایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند که می توانند به آسانی پول های زیادی جابجا کنند و مجوز ساخت وساز بگیرند، در حالی که پایتخت کشور عزیزمان ایران توان این همه ساخت وساز را ندارد.

معصومه ابتکار؛ مدیر شرکت حفاظت محیط زیست در گفت وگو با ایلنا راجع به اوضاع محیط زیستی پایتخت گفت: بساز بفروش هایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند که می توانند به آسانی پول های زیادی جابجا کنند و مجوز ساخت وساز بگیرند، در حالی که پایتخت کشور عزیزمان ایران کشش این همه ساخت ساز را ندارد. جهت مثال مال های عظیمی در جنوب پارک نیاوران و در خیابان مقدس اردبیلی ساخته شده است اند که وحشت آور است و ترافیک زیادی ایجاد کرده اند. در حقیقت با ساخت وسازهای غیراصولی مناطق را به یک میدان جنگ تبدیل کرده اند.

کارها بساز بفروش‌ها وحشت‌آور است/ پایتخت کشور عزیزمان ایران را به میدان جنگ تب

وی خاطرنشان کرد: اگرچه بیشترین مسوولیت شرکت حفاظت محیط زیست در خارج از شهرها و محدوده های طبیعی هست، ولی در مواردی نسبت به ساخت وسازهایی که محیط زیست پایتخت کشور عزیزمان ایران را بحرانی کرده هست، تذکر داده ایم و حتی برخورد قانونی نیز کرده ایم.

ابتکار با اشاره به اینکه در کانون های شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران با توجه به ارزش زمین سرعت عوض کردن کاربری باغات بسیار اوج بوده هست، ادامه داد: بارها از قالیباف خواستیم، گزارشی راجع به سیاست ها و ضوابط های بلندمرتبه سازی ارائه دهد و حتی چند بار به آقای چمران در این باره تذکر دادم و درخواست کردم؛ تحلیلی در مورد بلند مرتبه سازی و عوض کردن کاربری باغات پایتخت کشور عزیزمان ایران ارائه دهد، ولی توجهی نشد.

معاون رییس جمهوری و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با ابراز نگرانی نسبت به اوضاع محیط زیستی پایتخت گفت: متاسفانه بساز بفروش‌هایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند ک

عضو شورای سوم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه به کارها دولت دهم در جهت دامن زدن به پرسشها شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و افزود: در اوخر عمر دولت دهم در آخرین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری و با دستور احمدی نژاد اجازه ساخت یک طبقه اضافه افزون بر آنچه در طرح تفصیلی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران آمده، صادر شد. به علاوه مجوز ۲۰۰ هزار واحد تازه مسکن مهر در پردیس و در نقاط دیگر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را صادر کردند.

ابتکار با تاکید براینکه این دو مصوبه سیاست های جمعیتی و تراکمی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را مختل کرد، افزود: جالب است که حتی شورا در جریان این مصوبه نبود. ما به طور اتفاقی در فروردین یا اردیبهشت متوجه این ماجرا شدیم و در شورای سوم هرچه مخالفت کردیم، راه به جایی نبردیم، آیا که از نظر سیاسی در اقلیت بودیم و خیلی از اعضای شورای شهر با ما همراه نبودند.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه بر اساس مطالعات علمی، احداث برج های بلندمرتبه در منطقه ۲۲، جابجایی و حرکت هوا در سطح شهر را کاملا عوض کردن داده هست، گفت: نخستین مبحثی که در دولت یازدهم با آقای آخوندی دنبال کردیم، اصلاح مصوبات شورای عالی شهرسازی در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود. هیچ ضابطه ای در زمینه برج سازی وجود نداشت و هرکس در هرکجا که دلش می خواست، می توانست برج سازی کند.

کارها بساز بفروش‌ها وحشت‌آور است/ پایتخت کشور عزیزمان ایران را به میدان جنگ تب

ابتکار در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری تخلفات در زمینه بلندمرتبه سازی کماکان ادامه دارد، گفت: تا هنگامی که که درآمد شهرداری ها از محل فروش تراکم و پروانه تامین شود، این بحران ادامه خواهد یافت و نتیجه شهرفروشی هم ساخت وساز بی رویه، تخریب باغات، بهم خوردن تعادل اکولوژیک و سر ریز جمعیت است.

رییس شرکت حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به پروژه های تصویب شده است فاقد ارزیابی زیست محیطی در دولت نهم و دهم گفت: ۱۶۷ پروژه در دولت احمدی نژاد کلید خورد که فاقد مطالعات زیست محیطی بودند، این در حالی است که براساس قانون هر طرح و پروژه بزرگ باید در مرحله امکان سنجی از نظر زیست محیطی ارزیابی شود.

معاون رییس جمهوری و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با ابراز نگرانی نسبت به اوضاع محیط زیستی پایتخت گفت: متاسفانه بساز بفروش‌هایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند ک

وی ادامه داد: در دولت قبل این ارزیابی فقط یک روند فرمالیته بود و ۹۹ درصد طرح ها مجوز می گرفتند. بعد از شروع به کار دولت یازدهم بعضی پروژه هایی که هنوز شروع نشده بودند را متوقف کردیم، جهت مثال ساخت ۱۵ سد متوقف شد. بعضی پروژه ها نیز نیاز به اصلاح و بازبینی داشتند. توصیه جالب اینجا بود که در نقاطی که اصلا آب وجود نداشت، درخواست احداث سد کرده بودند.

ابتکار همچنین به دلایل زیاد کردن کانون های گرد و غبار در کشور اشاره کرد و افزود: چرای بیش از اندازه دام ها در مراتع یکی از پرسشها جدی در این زمینه هست، لیکن هنگامی که دام بیش از توان مرتع آیا کند، مرتع به درجه دو و سه و بعد هم به بیابان تبدیل می شود و در نهایت کانون های گرد و غبار زیاد کردن می یابد.

کارها بساز بفروش‌ها وحشت‌آور است/ پایتخت کشور عزیزمان ایران را به میدان جنگ تب

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل زیاد کردن کانون های گرد و غبار بحث تغییرات اقلیمی هست، آیا که متاسفانه شاهد زیاد کردن تدریجی دما، کم کردن بارندگی و خشکسالی هستیم.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست حفر چاه های غیرمجاز را از دیگر دلایل ایجاد کانون گردو غبار دانست و تصریح کرد: بخش کشاورزی مصرف کننده مهم منابع آب کشور هست، بطوریکه ۹۶ درصد آب کشور را بخش کشاورزی مصرف می کند. این میزان آب باید بهینه مصرف شود، آیا که مثل قبل منابع آب تجدیدپذیر نداریم. متاسفانه در یک دوره از سفره های آب زیرزمینی بیش از حد برداشته شد و حفر صد هزار چاه در حاشیه تالاب ها و دریاچه ها، شیره جان آنها را کشید.

واژه های کلیدی: ایران | پروژه | شورای شهر | معصومه ابتکار | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs