از نو فرانسه پیروزی انتخابات ریاست جمهوری

از نو: فرانسه پیروزی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فشار بازار جهانی بر بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران دیروز با وجود عرضه‏های سنگین و منفی بودن اکثر نمادها توانست با کارنامه مثبت به‌کار خود آخر دهد. دیروز نمادهای خدمات

فشار بازار جهانی بر بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

فشار بازار جهانی بر بورس تهران

عبارات مهم : بازار

بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران دیروز با وجود عرضه‏های سنگین و منفی بودن اکثر نمادها توانست با کارنامه مثبت به کار خود آخر دهد. دیروز نمادهای خدمات انفورماتیک، مپنا، فولاد مبارکه، پتروشیمی پردیس و همراه با رشد خود توانستند شاخص کل را 83 واحد رشد دهند. شاخص دیروز با رشد 1/ 0 درصدی به رقم 79هزار و 744واحد رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛در بازار دیروز اکثر نمادها با عرضه‏های قابل ملاحظه‏ای مواجه بودند. بخش عمده این عرضه‏ها ناشی از بازگشایی ضعیف بازارهای جهانی و همچنین نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی می‏شود. در بازار جهانی دیروز بازگشایی بازارهای بین‏المللی با افت قیمت ها همراه بود که در بااهمیت ترین فاکتورها بهای نفت برنت به 49دلار رسید. بهای مس نیز به قیمت کمتر از 5هزار و 500 دلار معامله شد. سرب و روی به ترتیب 2هزار و 158دلار و 2هزار و 568 دلار به ازای هر تن (در ساعت 16 دیروز) معامله شدند.

فشار بازار جهانی بر بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

در بازار دیروز همچنین علی بیگ‏زاده، مدیر اداره نظارت بر ناشران بورسی در گفت وگو با بورس پرس، راجع به علت توقف دیروز نماد دو شرکت سرمایه‏گذاری‏ صنعت‏ بیمه‏ و حفاری شمال گفت: توقف نماد سرمایه‏گذاری صنعت بیمه ناشی از ابهام در ارائه اطلاعات مربوط به فروش و سپس خرید بخشی از پروژه تجاری – اداری گلستان خیام واقع در منطقه 22 است که مدیران آن باید توضیحاتی ارائه دهند. حفاری شمال نیز از عدم فروش ساختمان مرکزی خبر داده و برنامه تعدیل سود سال مالی 95 که قرار است توضیحات مورد نیاز ارائه شود.

این مقام مسوول در برابر این پرسش که علت غیبت طولانی دو بانک پاسارگاد و پارسیان که دوم آذر و 15 آبان سال گذشته تاکنون با توقف نماد روبه رو هستند، چیست؟ گفت: این دو بانک باید اطلاعات مربوط به دو سال مالی قبل و جاری را بدهند ولی تاکنون چنین رویدادی رخ نداده تا امکان بازگشایی نماد این دو بانک بزرگ بورس با سرمایه‏های بیش از 5 و 3/ 2 هزار میلیارد تومان فراهم شود. بیگ زاده راجع به آخرین اوضاع بانک صادرات هم به بورس پرس گفت: این بانک نامه توضیح مورد نیاز مربوط به مطالبات را به شرکت بورس ارسال کرده ولی از احتمال تعدیل دیگری خبر داده که باید منتظر آن بود تا بعد از تکمیل اطلاعات و انتشار نکاتی به وسیله اداره نظارت بر ناشران بورسی، زمینه بازگشایی «وبصادر» فراهم شود.

بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران دیروز با وجود عرضه‏های سنگین و منفی بودن اکثر نمادها توانست با کارنامه مثبت به‌کار خود آخر دهد. دیروز نمادهای خدمات

در گروه بانکی، مدیر کانون بانک‏های شخصی با بیان اینکه دستور کار جلسه آتی بانک‏ها، قیمت سود بانکی و حمایت از کارآفرین هست، گفت: به دنبال این هستیم که قیمت سود بانکی هم در بخش سپرده و هم در بخش تسهیلات متعادل‏تر شود. در گروه نفتی مجوز زیاد کردن سرمایه یک هزار و 800 میلیارد ریالی شرکت نفت پاسارگاد از محل مطالبات حال شده است سهامداران و آورده نقدی صادر شد. شرکت بورس و اوراق بهادار با زیاد کردن سرمایه 300 درصدی شرکت نفت پاسارگاد موافقت کرد. زیاد کردن سرمایه شرکت نفت پاسارگاد از مبلغ 600 میلیارد ریال به مبلغ 2 هزار و 400 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده است سهامداران و آورده نقدی از سوی شرکت بورس بلامانع اعلام شد.

بر اساس این گزارش، زیاد کردن سرمایه شرکت نفت پاسارگاد به منظور اصلاح ساختار مالی، جبران مخارج سرمایه‏ای و انجام طرح های توسعه‏ای خواهد بود. در گروه قندی، شرکت قند لرستان طی دوره 9 ماهه منتهی به 31 فروردین 96 با تحقق 575 ریال سود به ازای هر سهم از پیش‏بینی‏هایش فراتر رفت. شرکت قندلرستان پیش‏بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 31 تیر 96 را با سرمایه 240 میلیارد ریال به صورت حسابرسی شده است 509 ریال اعلام کرد. احتمالا شرکت انتظار دارد در سه ماه نهایی سال مالی، هزینه‏های بیشتری نسبت به درآمدها داشته باشد. در گروه ساختمانی نیز شرکت سامان گستر اصفهان طی دوره 6 ماهه منتهی به 30 اسفند ماه 95 با تحقق 52 ریال سود به ازای هر سهم، معادل 26 درصد از پیش‏بینی هایش را پوشش داد.

«ثامان» پیش‏بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 96 را با سرمایه 221 میلیارد و 941 میلیون ریالی رقم 200 ریال اعلام کرد. در گروه کانی غیرفلزی مجوز زیاد کردن سرمایه 78 میلیارد ریالی شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا از محل مطالبات حال شده است سهامداران و آورده نقدی صادر شد. شرکت بورس و اوراق بهادار با زیاد کردن سرمایه 108 درصدی شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا موافقت کرد. زیاد کردن سرمایه شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا از مبلغ 72 میلیارد ریال به مبلغ 150 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده است سهامداران و آورده نقدی از سوی شرکت بورس بلامانع اعلام شد.

فشار بازار جهانی بر بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

بر اساس این گزارش، زیاد کردن سرمایه شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا به منظور جبران مخارج سرمایه‏گذاری انجام شده است بابت خرید 2 درصد سهام شرکت نسوز آذر (سهامی‏عام) و تامین منابع مالی موردنیاز جهت طرح‏ احداث واحد 10 هزار تنی جرم‏های نسوز در منطقه خاص اقتصادی هرمزگان خواهد بود. انجام زیاد کردن سرمایه «کتوکا»، حداکثر تا 60 روز بعد از تاریخ این مجوز امکان‏پذیر خواهد بود.

عدم انجام زیاد کردن سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز شده است و انجام آن مستلزم اخذ مجوز تازه از این شرکت خواهد بود. در گروه معدنی قیمت سنگ آهن وارداتی در چین بازهم کم کردن یافت و در بنادر به کمتر از 60 دلار هر تن سی اف آر نیز رسیده هست. به گزارش «ایفنا»، بیلت در بازار چین 10 دلار ارزان‏تر و به قیمت 413 دلار در هر تن رسیده هست. در بازار سنگ آهن تقاضا کم شده است و کارخانه‏ها به جای خرید به فکر فروش محموله‏های سنگ آهن انبارها هستند. موجودی سنگ آهن 42 بندر مهم چین 15/ 136 میلیون تن ثبت شده است که 26/ 3 میلیون تن نسبت به هفته قبل اوج رفته است.

بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران دیروز با وجود عرضه‏های سنگین و منفی بودن اکثر نمادها توانست با کارنامه مثبت به‌کار خود آخر دهد. دیروز نمادهای خدمات

البته فعالان بازار اعتقاد نیستند رشد موجودی بنادر موجب افت قیمت شده است چون چند ماه است موجودی بالای 130 میلیون تن هست. بعضی معتقدند افت قیمت دیگر متوقف شده است و روزهای آتی بهبودهایی مشاهده خواهد شد. بی‏اچ پی بیلیتون روزهای اخیر سنگ آهن خلوص 62 درصد خود را در قیمت 3/ 61 دلار در هر تن سی اف آر به چین فروخت.

در این گروه شرکت فرابورسی فرآوری زغال سنگ پروده طبس که از سهامداران شمال شرق شاهرود هست، راجع به اثر اتفاق معدن یورت زمستان توضیح داد. شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس که 5 درصد سهام شمال شرق شاهرود را در اختیار دارد، اعلام کرد این اتفاق در میزان سوددهی این شرکت هیچ گونه تاثیری نداشته و کماکان سود هر سهم برابر پیش‏بینی انجام شده است سال 96 به مبلغ 605 ریال به قوت خود باقی هست. در گروه فلزی دیروز سرمایه‏گذاری ملی کشور عزیزمان ایران 1/ 6 درصد از سهام شرکت لامیران را روانه میز فروش کرد که خریداری نیافت. در مجموع بازار دیروز بازاری ضعیف با شاخصی مثبت بود که در آن ارزش معاملات در بورس به 280 میلیارد تومان و در فرابورس به 114میلیارد تومان بالغ شد (با احتساب معاملات بلوکی و اوراق بدهی).

فشار بازار جهانی بر بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: بازار | پاسارگاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs